Gry Komputerowe – co się stanie gdy …

AKTUALNOŚCI, GRY, ROZRYWKA

Dziś właściwie każdy młody człowiek grywa na komputerze. Wiele gier zawiera w sobie treści pornograficzne i elementy przemocy. Producenci znakują gry kategoriami wiekowymi. Tyle tylko, że potencjalni nabywcy nie zwracają na to uwagi a rodzice, którzy się na tym nie znają w pełni się na to godzą. Producenci programów oferują graczom wiele różnych typów gier m.in. są to gry strategiczne, ekonomiczne, akcji. Oferują również serię rozszerzeń i ulepszeń, za które często każe sobie słono płacić.

stock.xchng

Natomiast bardzo mały odsetek narodu zdaje sobie sprawę z tego, iż gry, tak jak papierosy czy alkohol potrafią bardzo silnie uzależnić. Zdarzały się przypadki kiedy to młody człowiek oderwany od komputera zaatakował rodziców. Dlaczego zatem godzimy się na to, by dzieci oddawały się temu rodzajowi rozrywki? Być może dla wygody. Większość z nas, wracających z pracy, nie ma ochoty wychodzić z dzieckiem na plac zabaw, lepiej jest włączyć dziecku komputer i wtedy samo się sobą zajmuje.

Otóż to podejście może mieć fatalne w skutkach konsekwencje. Dzieci przestają się rozwijać, mają problemy z nawiązywaniem nowych znajomości, nie mówiąc już o problemach z nauką i z psującym się od ciągłego wpatrywania w monitor wzrokiem. Zastanówmy się czy lepiej kupić piłkę za 20 zł czy okulary za 200zł.Kolejnym problemem zdrowotnym wiążącym się z ciągłym siedzeniem to wady postawy.

Nasi milusińscy, kiedy już mają dostęp do komputera nie zajmą się nauką. Więc zastanówmy się, zanim kupimy kolejną grę czy warto wyrządzać taką krzywdę naszym pociechom. Bowiem w przyszłości możemy tego bardzo żałować.

M.Kałuża

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry