Nowy procesor ARM = tańsze smartphony

AKTUALNOŚCI, GADŻETY, MOBILE, POLSKA, TECHNOLOGIE

ARM wprowadzi na rynek procesor, który pozwoli przedłużyć żywotność baterii smartphonów oraz zmniejszyć ich ceny. Nowy projekt pozwoli na wydłużenie czasu działania baterii o pięć razy w porównaniu z dzisiejszym jej użyciem przez smartphony. Użytkownicy tego typu telefonów zapewne nie raz zauważyli jak szybko bateria wyczerpuje się podczas korzystania z mobilnych usług takich jak oglądanie filmów, przeszukiwanie sieci czy ściąganie plików. Firma z Cambridge ujawniła także, że powstanie procesora przyczyni się do spadku cen smartphonów, firma szacuje, że do końca 2013r. smartphony będą kosztować poniżej 100 dolarów.

fot.htc

Takie firmy jak: Compal, Freescale, LG Electronics czy Samsung podpisały już oficjalne umowy z firmą ARM. Firma nie ujawniła jednak czy Apple, które od dawna używa już produktów ARM między innymi w iPhonie czy iPadzie, będzie zainteresowane podpisaniem umowy na nowy super procesor. Działania ARM są jednym z wielu etapów jej rywalizacji z firmą Intel, na płaszczyźnie stworzenia energooszczędnego procesora, który podbiłyby rynek nowoczesnych telefonów komórkowych.

Intel od lat próbuje wyprzedzić ARM, który ma zdecydowaną przewagę na rynku smarthponów i tabletów. Intel niestety nie udało się podbić rynku procesorem x86, który okazał się pochłaniać więcej energii niż struktury zaprojektowane przez ARM. Richard Windsor z firmy Nomura Securities uważa ,że wprowadzenie na rynek produktu ARM, będzie sprzyjało powstawaniu dysproporcji – prawdopodobnie na rynku pojawi się jeszcze więcej tanich smartphonów produkowanych przez azjatyckie firmy, a zmniejszy się udział firmy zajmujących umiarkowaną pozycję na rynku takich jak: HTC czy Nokia.

Źródło:Guardian UK

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry