Android otwiera wypożyczalnie filmów w Wielkiej Brytanii

AKTUALNOŚCI, INTERNET, STRONY WWW, ŚWIAT

Niedawno Youtube zdecydowało się wprowadzić funkcję video na żądanie, teraz do tego grona, firm udostępniających użytkownikom filmy, dołączył także Android Market. Dzięki niemu użytkownicy będą mogli ściągać pełnometrażowe filmy na telefony komórkowe oraz tablety, cena to około 2,49 funtów za film.

Oferta filmów udostępnionych do ściągnięcia dla mieszkańców Wielkiej Brytanii wydaje się mocno sprofilowana na odbiorcę : Harry Potter, filmy z serii Monty Pythona czy Podkręć jak Beckham? Nie bądźmy złośliwi, w puli filmów każdy znajdzie coś dla siebie, najnowsze filmy można wypożyczać już za 3,49 funtów. Do odtwarzania potrzebna jest darmowa aplikacja video, która także dostępna jest w Android Market.

Kiedy już wybierzesz film masz 30 dni, aby rozpocząć jego oglądanie. W czasie okresu wypożyczenia można go oglądać na dowolnym urządzeniu Android lub w Internecie. Filmy można pobrać też w taki sposób, aby oglądać je offline, bez obaw, gdy okres „najmu” się skończy i tak producent uniemożliwi odtworzenie filmu. W przyszłość planowane jest także udostępnienie usługi w innych krajach.

A.Ozimek

Źródło: Wired UK

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry