Iris – młodsza siostra Siri – Chowaj się Apple, Android w natarciu

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, MOBILE, POLSKA, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Siri już podbiło serca użytkowników iPhone’a 4S, teraz także posiadacze telefonów z systemem Android będą mogli porozumiewać się ze swoim telefonem za pomocą głosu. Zespół programistów Android prowadzony przez Narayana Babu stworzył klona Siri. Funkcja nazywa się Iris (anagram nazwy Siri a dodatkowo jej rozwinięcie to: „Intelligent Rival Imitator of Siri”).

fot. youtube

Inżynierom zajęło tylko osiem godzin złożenie aplikacji, dzięki wykorzystaniu już istniejącej aplikacji wspierającej sterowanie urządzenia głosem. W wyniki ich pracy powstała Iris, która nie tylko posiada funkcję Siri, ale również parę ulepszeń. Funkcja pozwala użytkownikowi na przeprowadzenie rozmowy, przesyłanie obrazków czy linków – znacząca jest także szybkość z jaką aplikacja reaguje na polecenia. Iris może odpowiadać na różne rodzaje pytań, w czasie testów aplikacja odpowiadała na takie pytania jak: „Co to jest pies?” , „Jak wysokie jest PKB Ghany?” (znajduje odpowiedzi w Wikipedii), udzieliła także odpowiedzi na pytanie „Czy istnieje Bóg?” („nie”).

Oczywiście oprócz roztrząsania problemów ontologicznych, razem z Iris możemy także zadzwonić do znajomego, wysłać wiadomość , dodawać numery do listy kontaktów czy sprawdzić prognozę pogody. Jeśli chcesz dać Iris szansę, jedyne czego potrzebujesz to telefon z oprogramowaniem Android, aplikacja jest darmowa i dostępna od zaraz.

A.Ozimek

Źródło: YouTube, Wired UK

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry