Kolejne śledztwo przeciw Tymoszenko?

AKTUALNOŚCI, BIZNES, GOSPODARKA, ŚWIAT

Zamknięte 10 lat temu śledztwo przeciw byłej premier Ukrainy Julii Tymoszenko zostało wznowione przez Prokuraturę Generalną Ukrainy. Sprawa dotyczy zawładnięcia 25 milionami dolarów środków budżetowych i niespłacenia kolejnych 20 milionów dolarów podatków. Jest to już drugie śledztwo przeciw Tymoszenko wszczęte po 11 października, kiedy to była premier została skazana na 7 lat pozbawienia wolności za nadużycia podczas zawierania umów gazowych z Rosją.

stock.xchng

Pierwsze śledztwo dotyczy długów korporacji Jednolite Systemy Energetyczne Ukrainy – Tymoszenko stała na jej czele do 1995 r. Prokuratura zarzuca jej, że doprowadziła do przeniesienia spłaty długów swojej firmy na budżet państwa. Śledztwo wznowione dziś również jest powiązane z JSEU. W 2001 roku Tymoszenko została oskarżona o kontrabandę rosyjskiego gazu, uchylanie się od spłaty podatków oraz o wręczenie łapówki byłemu premierowi Pawłowi Łazarence.

Ostatecznie zarzuty stawiane Tymoszenko nie znalazły potwierdzenia w sądzie, a ona sama skomentowała wówczas, że cała sprawa była wynikiem jej walki z ówczesnym prezydentem, Leonidem Kuczmą.

E.Kodzis

Źródło: Money.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry