Inkling – interaktywne książki

AKTUALNOŚCI, INTERNET, KONWERGENCJA, MEDIA, ŚWIAT

Nazywamy je inteligentnymi książkami, żeby trochę odróżnić je od innych – mówi Matt Macinnis, założyciel i prezes firmy Z San Francisco, która współpracuje z wydawcami książek w celu przenoszenia ich cyfrowych wersja na iPada. Z pewnością słowo „książka” nie pasuje do produktów prezentowanych przez Inkling.

Każda cyfrowa publikacja zawiera interaktywne dodatki, atrakcyjne grafiki, linki czy też możliwość nawiązania kontaktu z innymi użytkownikami publikacji. Jeśli zdecydujemy się na zakup danej interaktywnej książki – możemy swobodnie wyszukiwać w niej informacji czy też oglądać zawarte w niej filmy instruktażowe (np. dodane do książek kucharskich). Niektóre z nich zawierają nawet quizy, pokaz slajdów i zdjęcia. Dlaczego jest to takie przydatne? Cóż, Inkling specjalizuje się przede wszystkim w wydawnictwach branżowych od tych związanych z finansami i medycyną po już wspomniane książki kucharskie.

Inking – A textbook case of innovation. from Inkling on Vimeo.

Dodatki ułatwiają naukę i pozwalają na przyswajanie wiedzy w atrakcyjny dla oka i ucha sposób. Co więcej, możemy wykonywać notatki na samej publikacji – prywatne lub publiczne. Wersja publiczna pozwala na umieszczenie ich dla innych użytkowników a tym samym odczytywanie notatek innych osób. Cena jednej książki to 49,99 dolarów, jeśli interesuje cię tylko jeden z jej rozdziałów, możesz go zakupić za 2,99 dolarów.

A.Ozimek

Źródło:
http://www.inkling.com/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry