Obama przygotowuje się do wyborów otwierając bloga na Tumblr.com

AKTUALNOŚCI, INTERNET, SOCIAL MEDIA, ŚWIAT

Kampania prezydencka w 2008r. bezwątpienia była jedna z najbardziej rozpowszechnionych kampanii w sieciach społecznościowych, a obecny prezydent nie stroni od nowinek technicznych, co jak twierdzą niektórzy przysłużyło się do jego sukcesu. Czy prezydent pragnie powtórzyć manewr z poprzedniej kampanii?

Sami możecie sprawdzić – na stronie tumblr.com komitet wyborczy Baracka Obamy założył bloga, który pozwoli na informowanie wszystkich zainteresowanych postępami w kampanii wyborczej. Na razie jest ich niewiele a na blogu znajdują się tylko trzy posty. We wstępnym poście możemy przeczytać, że założyciele bloga mają nadzieję, ze stanie się on miejscem gdzie będzie można poruszać różne zagadnienia oraz że uwagi użytkowników blogosfery znacząco polepszą kampanię prezydencką.

Na tumblr.com istnieje także opcja zadawania pytań – ciekawe czy nie będzie ona tylko funkcją z samego tytułu. Można tylko przewidywać, że blog już nie długo stanie się równie popularny jak inne konta prezydenta w portalach społecznościowych. Prezydent korzysta już z Twitter’a, którego śledzi 10.7 miliona osób – co daje mu czwartą pozycję wśród najpopularniejszych kont serwisu.

Jego strona na Facebooku może poszczycić się 23,7 milionami lubiących a prezydencki kanał na Youtube posiada 211,040 subskrybentów. Kontakt z wyborcami po przez sieci społecznościowe wydaje się świetnym pomysłem i możliwe jest, że dzięki kampanii prowadzonej w sieci, Obamie uda się pozostać na druga kadencje.

A.Ozimek

Źródło: http://barackobama.tumblr.com/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry