ONZ chce upowszechnienia dostępu do Internetu

AKTUALNOŚCI, INTERNET, ŚWIAT

Do 2015r. Komisja ONZ ds. cyfrowego rozwoju planuje udostępnić szerokopasmowy Internet dla połowy krajów rozwijających się. W tym samym czasie 40% gospodarstw domowych w tym regionie ma uzyskać dostęp do sieci. Kolejnym cele jest podłączenie 60% obywateli krajów rozwijających się do sieci do roku 2015. Komisja wydała także dokument o nazwie „The Broadband Challenge” w którym zaprezentowała szczegóły projektu.

ONZ chce, aby więcej ludzi brało udział w rozwoju sieci oraz globalnej wiedzy. Ponadto jak czytam w dokumencie: „Komunikacja to nie tylko potrzeba człowieka, ale także jego prawo”. Jeden z podpunktów dokumentu zawiera informację o obniżeniu kosztów dostępu do Internetu. Dostęp ma kosztować nie więcej niż 5% przeciętnego dochodu miesięcznego na mieszkańca. Komisja namawia także do bliższej współpracy w tej kwestii między władzami poszczególnych państw oraz firm telekomunikacyjnych.

Jak przyznaje dr Hamadoun Toure sekretarz generalny Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (ITU) : „Cele te są ambitne, ale osiągalne, jeśli weźmiemy pod uwagę zaangażowanie zarówno ze strony polityków jak i sektora prywatnego”. ITU będzie także organem odpowiedzialnym za śledzenie postępów projektu.

A.Ozimek

Źródło:UN.org

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry