Agresja wśród nastolatków

AKTUALNOŚCI, POLSKA, STYL ŻYCIA

Coraz częściej słyszy się o młodych zabójcach. Przedwczoraj, miało miejsce tragiczne w skutkach zajście w pociągu relacji Gdańsk-Kłodzko. Wracający ze szkolnej wycieczki uczniowie zajmowali kolejne wolne przedziały. W jednym z przedziałów, licealiści spotkali chłopców, którzy już wcześniej jechali tym pociągiem.

stock.xchng

Licealiści z Liceum w Kłodzku postanowili nawiązać znajomość z rówieśnikami. W pewnym momencie, między młodymi ludźmi doszło do zatargu. Jeden z młodych mężczyzn wyciągnął nóż i ugodził jednego z licealistów, po czym uciekł z pociągu. Poszkodowany chłopiec przez całą noc nie przyznał się do tego, iż jest ranny.

Nad ranem kiedy chłopiec zemdlał, zawiadomiono pogotowie ratunkowe i przetransportowano go do szpitala. Policja dzięki rysopisowi sprawcy i wiadomym informacjom o celu podróży, szybko ustaliła gdzie przebywa. Zatrzymanego 18-letniego mężczyznę doprowadzono do prokuratury i przed sąd. Sprawcy grozi do 10 lat pozbawienia wolności, za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Może podstawą agresji młodych ludzi są gry i filmy, które emanują przemocą. Głównymi sprawcami bójek i napadów są ludzie co raz młodsi. Wiele razy w różnego rodzaju mediach słyszeliśmy o zabójstwie człowieka. Powodem tej zbrodni był telefon komórkowy lub odtwarzacz mp3. Przyczyn może być wiele, od wychowania, przez złe wzorce, na oddziaływaniu telewizji i gier kończąc.

Młodzi nie zdają sobie sprawy z tego, że pozornie niewinna wymiana zdań, rzucenie nieuważnego, nieprzyjemnego słowa może skończyć się tragicznie.

M.Kałuża

Źródło:Onet

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry