Wynajmę samochód, mieszkanie i siebie ? [feature story]

AKTUALNOŚCI, INTERNET, SOCIAL MEDIA

Dobrze wiemy, że sieci społecznościowe pozwalają nam na dostęp do niezliczonej ilości informacji, kontaktów ze znajomymi, układania planu dnia, po prostu ułatwiają nam życie, ostatnio jednak w mediach społecznościowych pojawił się nowy trend na dzielenie się i bynajmniej nie chodzi tu o linki i wiadomości na Facebook’u. Nic nie szkodzi, że znowu zapracowany nie zdążyłeś zrobić zakupów czy zapomniałeś zarezerwować noclegu, teraz w kilka sekund możesz wynająć wszystko – od luksusowego samochodu po możliwość skorzystania z cudzej łazienki.


Wynajmę: do pomocy

Siedzisz w pracy i nerwowo spoglądasz na zegarek, już wiesz, że nie masz szans wrócić wcześniej do domu. Ciągle jeszcze masz dużo spraw na głowie: zakupy, odebranie rzeczy z pralni czy wyprowadzenie psa na spacer. W czasie kiedy będziesz pracował, ktoś może wyręczyć cię w tych obowiązkach – wystarczy, ze umieścisz na stornie aplikacji TaskRabbit ogłoszenie o tym co trzeba zrobić a chętne osoby zgłoszą się do ciebie. Oczywiście usługa nie jest idealna i musimy zapłacić za załatwienie naszych spraw, jednak strona pozwala nam na wcześniejsze ustalenie ceny jak i na zapłatę bezpośrednio przez serwis. TaskRabbit pozwala na wynajęcie swojego wolnego czasu – zarejestrować może się każdy a zlecać możesz różne zadania od umycia okien po napisanie listu miłosnego.

Photo: Robert Kneschke

Jak działa:


Wynajmę: mieszkanie

W 2008r. firma Airbnb uruchomiła stronę, która obecnie uważana jest za jedną z pierwszych stron społecznościowych opierających się na bezpośredniej wymianie. Strona pozwala na wynajem mieszkań na całym świecie bezpośrednio od włascicieli. Możesz wynająć luksusowy apartament w Dubaju na miesiąć po czym zamieszkać w górskiej chatce w Szwajcarii –w ofercie zaznaczone jest czy będziesz mieszkał z lokatorami (właścicielami mieszkania) czy samotnie podczas ich nieobecności. Kiedy ty jedziesz na urlop, możesz wynająć swoje mieszkanie. Usługa pozwala na odwiedzenie mieszkań w ponad 20 tysiącach miast i ich liczba nadal rośnie.

Jak działa:

Wynajmę: samochód
Podobno przeciętny kierowca wykorzystuje swój samochód tylko w 8%, jeśli chciałbyś zarobić, pozostałe 92% czasu możesz go udostępniać innym, oczywiście za odpowiednią opłatą. Usługa Getaround pozwala na wynajem twojego samochodu, wtedy kiedy go nie używasz. Niektórym kierowcom zakochanym w swoich autach, taka koncepcja się nie spodoba. Pomyślcie, że na stronie znajduje się oferta samochodów, które wy możecie wynająć od tych najbardziej popularnych po bardzo luksusowe. Aplikacja Getaround została doceniona na TechCrunch w maju tego roku, gdzie jej twórcy otrzymali główną nagrodę za innowacyjnośc projektu.

Jak wygląda: http://www.getaround.com/

Wynajmę: nauczyciela
Oferty korepetycji w sieci to nic nowego, a strona Skillshare to tylko odmiana tej znanej już od dawna formy zarobkowania. Dzięki niej każdy może zarejestrować się, zostać nauczycielem i zarobić dodatkowe pieniądze dzieląc się z innymi swoimi umiejętnościami lub znaleźć interesujące nas zajęcia. Różnorodność dostępnych kursów jest ogromna od szkoleń w zakresie marketingu medialnego po samodzielne projektowanie obuwia. Kursy niestety nie odbywają się online, dostępne są w Stanach Zjednoczonych i paru europejskich miastach np. w Berlinie i Amsterdamie.

Jak to wygląda:

Let’s Start a Learning Revolution from Skillshare on Vimeo.

Wynajmę: łazienkę
Jesteśmy ludźmi i mamy swoje potrzeby, również te fizjologiczne – jeśli kiedykolwiek chciałeś skorzystać z toalety będąc „na mieście”, wiesz jaki to problem znaleźć cos czystego i komfortowego. Aplikacja Cloo pozwala na udostępnienie swojej łazienki zupełnie obcym osobom, po zarejestrowaniu do serwisu możesz zdecydować do kogo zamierzasz zawitać, kierując się udostępnionymi zdjęciami i komentarzami innych gości. Cloo jest najdziwniejszym przykładem coraz popularniejszej tendencji do udostępniania wszystkiego w swoim życiu.
Jak wygląda:

CLOO’ from Hillary Young on Vimeo.

Przygotowała: Anna Ozimek

Źródła:
http://www.getaround.com/
http://www.cloo-app.com/
http://money.cnn.com/2011/10/26/technology/sharing_apps/index.htm
http://www.airbnb.com/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry