YouTube będzie produkował własne programy?

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, KONWERGENCJA, MEDIA, POLSKA, ŚWIAT

Według Wall Street Journal, YouTube przygotowuje się do stworzenia własnych oryginalnych programów. Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu YouTube ogłosi przetarg na udział w tworzeniu programów. Jak podaje dziennik, firma Google będzie próbowała połączyć siły z firmami medialnymi takimi jak Electus InterActiveCorp czy News Corp oraz osobami prywatnymi np. proskater Tony Hawk do stworzenia programów udostępnianych na YouTube.

Rzecznik serwisu video-sharingowego nie chciał komentować informacji podanych przez Wall Street Journal, poza wzmianką, że YouTube zawsze poszukuje twórców do współpracy nad swoją ofertą i budowaniu większego audytorium. Podobno Google ma zainwestować w projekt więcej niż 100 milionów dolarów, oczekując że uda im się odzyskać zainwestowane pieniądze dzięki przychodom ze sprzedaży reklam.

Niektórzy partnerzy mają być odpowiedzialni za dziesiątki programów głównie podzielonych tematycznie, Google nie chce jednak, aby programy te były odwzorowaniem tradycyjnej telewizji. Doniesienia Wall Street Journal są zgodne z plotkami, które pojawiły się w kwietniu tego roku, dotyczyły one zainwestowania w YouTube poważnej sumy pieniędzy.

Plotki pojawiły się po tym jak Google zakupiło Next New Networks, firmę zajmującą się produkcją filmów.

A.Ozimek

Źródło:PCMag

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry