42 osoby zginęły – tragiczny weekend na drogach

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, MOTORYZACJA, POLSKA, SAMOCHODY, WIADOMOŚCI

Obchody Dnia Wszystkich Świętych jeszcze się nie zaczęły, a na polskich drogach już zginęły 42 osoby, a 354 zostały ranne. Policja alarmuje – niewykluczone, że będzie to najtragiczniejszy od lat weekend związany z listopadowym świętem. Do tej pory najtragiczniejsze żniwo listopadowych obchodów odnotowano w 2001 roku – zginęły wówczas 62 osoby.

stock.xchng

W tym roku może być gorzej. Mimo trwającej akcji „Znicz 2011” na drogach doszło już do 295 wypadków, a policjanci zatrzymali prawie 1,5 tysiąca pijanych kierowców. W najbliższych dniach kierowcy powinni spodziewać się wzmożonych kontroli trzeźwości i stanu technicznego aut. Funkcjonariusze liczą, że uda im się zapobiec tragediom, jakie mogą mieć miejsce, kiedy 1 listopada za kierownicami usiądą także „niedzielni kierowcy”.

Niestety, tragicznego bilansu nic już nie zmniejszy i tegoroczne obchody Dnia Wszystkich Świętych nie mają szans minąć równie spokojnie jak w latach ubiegłych. Policjanci proszą kierowców o rozwagę i wzmożoną ostrożność na drogach

E.Kodzis

Źródło: Policja

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry