Początek długiego weekendu, korki na drogach

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, MOTORYZACJA, POLSKA, SAMOCHODY

Wielu Polaków musiało wyruszyć w drogę, by odwiedzić groby najbliższych w innych miastach. Na drogach wylotowych z dużych miast już w piątek tworzyły się wielokilometrowe korki – np. na jadących z Warszawy w kierunku Katowic czekał niemal pięciokilometrowy korek w Jankach, a kierowcy jadący drogą krajową numer 1 z Częstochowy w stronę Katowic jechali w jeszcze większym, bo dziesięciokilometrowym korku.

sxc.hu

W takich warunkach trudno jest zachować cierpliwość i rozsądek, jednak policja apeluje o rozwagę. Jak co roku, pierwszego listopada policjanci ruchu drogowego będą czuwać nad nad bezpieczeństwem podróżujących. Sprawdzana będzie trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów i prędkość. W ubiegłym roku podczas akcji „Znicz” na drogach życie straciło 40 osób, a zatrzymano 1880 nietrzeźwych kierowców.

W wielu miejscach policjanci pokierują ruchem ulicznym i wprowadzą konieczne zmiany – zwłaszcza przy największych nekropoliach – dlatego warto przed wyruszeniem w drogę sprawdzić, gdzie w okolicy wyznaczone są miejsca parkingowe.

E.Kodzis

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry