Dziś „Wszystkich Świętych”

AKTUALNOŚCI, POLSKA

Dziś przypada, jak co roku Wszystkich Świętych. Święto to jest zwyczajem pogańskim. Łączy się z innym zwyczajem, którego oddźwięk mogliśmy przeżywać w ubiegłą noc – Halloween, o którym już pisałam. Ludzie, jak co roku odwiedzają groby swoich bliskich, by symbolicznie zapalić znicz i uczcić ich pamięć.

sxc.hu

Owe znicze są symbolem światła, które zapalamy, by oświetlić drogę duszom zmarłych. Niektórzy przyjeżdżają nawet z daleko położonych krajów, by chwile podumać nad grobem. Pamiętajmy również o akcji policyjnej, która ma na celu kontrole kierowców pod kątem trzeźwości. Niestety w te dni, kiedy chcemy uczcić pamięć bliskich, złodzieje( hieny cmentarne) nie mają sumienia. Ludzie ci nie szanują dni świętych, takich, jak ten i rozkradają nasze groby, nie mówiąc już o chuliganach, którzy niszczą kwiaty, znicze a nawet pomniki.

Dlaczego ci ludzie nie mają szacunku dla zmarłych? Czy te zachowania wynieśli z domu? Jak czułby się jeden z nich, kiedy to właśnie jemu ktoś zniszczyłby grób? Na koniec chciałabym zaapelować do kierowców, aby zostawiali samochody i poruszali się komunikacją miejską, aby nie robili niepotrzebnego zamieszania i ułatwili pracę policji.

M.Kałuża

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry