Awaryjne lądowanie Boeinga 767

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, MOTORYZACJA, POLSKA, WIADOMOŚCI

Wczoraj na lotnisku im. Fryderyka Chopina, awaryjnie lądował Boeing 767, należący do polskich linii lotniczych LOT. Trwa akcja usuwania samolotu z pasa. Samolot lądował awaryjnie, ponieważ podwozie nie wysunęło się. Dzięki doświadczeniu i odwadze pilotów nikomu nic się nie stało. O godz. 14.30 śmigłowcem przylecieli technicy pracujący w firmie Boeing, którzy pomogą podnieść i przesunąć samolot.. Wszystkie loty zostały tymczasowo przekierowane na inne lotniska.

stock.xchng

Dalszych informacji udzielą nam biura linii lotniczych. Większość ludzi w naszym społeczeństwie nadal nie uznaje samolotu jako środka transportu. Skąd bierze się ten strach do latania? Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że statystycznie więcej ludzi ginie w wypadkach samochodowych, niż katastrofach lotniczych.

Jednak kiedy widzimy samolot lądujący bez wysuniętego podwozia, nasza wyobraźnia zaczyna działać. Większość z nas nigdy nie poleci samolotem, nie ze względu na koszty, które się z tym wiążą, ale ze względu strachu, który nie pozwala nam wsiąść do samolotu. Kiedy ktoś namawia nas do lotu samolotem, przed oczyma pojawia nam się obraz lądującego awaryjnie samolotu.

Nie powinniśmy się jednak zrażać do latania, ponieważ mamy dużo większą szansę na to, że zginiemy w samochodzie niż na to, że nasz samolot rozbije się. Przewoźnicy przykładają ogromną wagę do bezpieczeństwa. Maszyny przechodzą drobiazgowe badania techniczne a nad ich sprawnością czuwają całe sztaby mechaników i inżynierów

M.Kałuża

Źródło: TVP Info/AP

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry