Mailing zza grobu – wirtulane cmentarze i coś jeszcze…

AKTUALNOŚCI, KONWERGENCJA, MEDIA, POLSKA

Jak nowoczesny człowiek powinien spędzać dzień 1 listopada? Oczywiście, przed ekranem komputera. Zapalenie świeczki (oferta tygodniowa) to koszt 2,49 zł za SMS-a, wieniec (30 dni) około 6 zł, jeśli nie mamy jeszcze grobu na który będziemy wysyłali SMSy to koszt takowego waha się od 20 do 300 zł ( nagrobek w wersji All inclusive z własnym projektem graficznym).

stock.xchng

Możliwe, że te wiadomości mogą być dla ciebie szokujące – choć takie być nie powinny, od kilku lat możemy już obserwować, również w Polsce, modę na wirtualne cmentarze a we wrześniu tego roku francuski bankier Jacques Mechelory uruchomił światowy wirtualny cmentarz I-Tomb.net. Choć możemy być przeciwni takim praktykom to nie bez znaczenia pozostaje fakt, że globalny wirtualny cmentarz w ciągu dziesięciu pierwszych dni swojego istnienia odwiedziło około 18 tysięcy osób. To co jeszcze parę lat temu było ciekawostką teraz staje się biznesem, na którym można nieźle zarobić.

Firma Mechelory’ego nie ukrywa swoich zamiarów i jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie I-Tomb nie tylko wprowadza nowy sposób uporania się ze śmiercią bliskiej osoby, ale także pozwala na zaoszczędzenie czasu i możliwość „odwiedzenia” swoich bliskich zmarłych z każdego miejsca na świecie. Firma porównuje swój model biznesowy do działań operatorów telekomunikacyjnych oraz firm ubezpieczeniowych, ponadto przechowywanie dużej ilości danych jest kosztowne, co to oznacza dla nas? Cóż, wirtualne kwatery nie są bezpłatne.

Całe szczęście, że serwis jest strefą wolną od reklam – skuteczność Google w dopasowywaniu tychże do odbiorców mogłaby się wydawać wielce niestosowna w takim miejscu. Jeśli twoi bliscy cieszą się doskonałym zdrowiem, to możesz sam sobie, za życia wybudować wirtualny pomnik, dzięki drugiemu portalowi firmy I-Memorial. Serwis pozwoli ci na stworzenie własnej biografii, spisanie ostatniej woli, przekazanie haseł do ważnych kont oraz na określenie jak chcesz być pochowany kiedy to z I-Memorial twoje wirtualne „ja” przeniesie się na I-Tomb.

Jeśli jesteś patriotą i chcesz spoczywać na polskim wirtualnym cmentarzu – żaden problem takie serwisy jak: nekropolia.pl czy wirtualnycmentarz.pl są dostępne dla każdego użytkownika, a nawet dla naszych czworonożnych przyjaciół ( pupile.nekropolia.pl) Ostatnio w mediach zrobiło się także głośno o stronie kazdyznas.pl na której m.in. możemy porozumieć się z zaświatami wysyłając e-maila.

Całe Święto Zmarłych możemy przeżyć, jak na zabieganych ludzi przystało, w dwadzieścia minut – czyszcząc wirtualne groby, zlecając za zniżki z Grouponu dbanie o te rzeczywiste i dopełniając rytuału wysłaniem e-maila w zaświaty.

Dodając całkiem już poważnie, może mail nie jest tak intymny jak list, ale jeśli nie mamy już do kogo wysłać listu, a kliknięcie przycisku „wyślij” ma nam sprawić ulgę to czemu z tego nie skorzystać. Zapalenie wirtualnej świeczki czy odwiedzenie wirtualnego grobu też jest pewną formą wspominania naszych zmarłych. A przecież chyba o to tutaj chodzi – o pamięć o tych, którzy odeszli.

A.Ozimek

Źródła do odwiedzenia:
http://www.i-postmortem.com/
http://www.kazdyznas.pl/
http://www.nekropolia.pl/

Powiązane wpisy

  • Wszystkich, którzy chcą utrwalić pamięć o swoich bliskich zapraszamy do publikacji prywatnych wspomnień.
    W ramach inicjatywy „Druk Wspomnień” pomagamy zachować przeszłość poprzez druk niskonakładowych prywatnych książek.


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry