Konferencja Europejskich Rabinów po raz pierwszy w Polsce

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, POLSKA

Przedstawiciele Konferencji Europejskich Rabinów spotkali się z prezydentem Bronisławem Komorowskim w Pałacu Prezydenckim. Konferencja po raz pierwszy odbywa się w Polsce i jest to największe spotkanie rabinów w naszym kraju od czasów drugiej wojny światowej. Z prezydentem spotkali się: rabin Polski Michael Schudrich, naczelny rabin Moskwy Pinchas Goldschmidt, naczelny rabin Francji Gilles Bernheim, naczelny rabin Ukrainy Yaakov Dov Bleich, przewodniczący Najwyższego Sądu Rabinicznego w Europie Dayan Chanoch Ehrentreu oraz członek Konferencji Europejskich Rabinów Igor Shamis.

stock.xchng

Z kolei prezydentowi Komorowskiemu towarzyszyli: były premier Tadeusz Mazowiecki oraz ministrowie w Kancelarii Prezydenta Dariusz Młotkiewicz, Irena Wóycicka, Jaromir Sokołowski i Maciej Klimczak. Podczas spotkania rozmawiano głównie o problemach społeczności żydowskich w Europie – o kryzysie tożsamości i o wzroście nietolerancji.

Podobna tematyka będzie dominowała podczas całej Konferencji Europejskich Rabinów – oprócz tych problemów, dyskutowana będzie także z pewnością kwestia szechity, rytualnego uboju zwierząt. Jest to zagadnienie problematyczne od czasu, gdy do holenderskiego parlamentu trafił projekt ustawy, która zakazuje rytualnego uboju.

E.Kodzis

Źródło: Onet

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry