Legia krok od awansu

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT

Już dzisiaj czwarta kolejka spotkań grupowych w Lidze Europejskiej. Przed polskimi drużynami kolejne starcia o punkty, które mogą im pomóc w awansie do kolejnej rundy.

Legia Warszawa na Pepsi Arenie zmierzy się z drużyną Rapidu Bukareszt. Po nieco zaskakującym zwycięstwie w Bukareszcie piłkarze Macieja Skorży wydają się być przynajmniej papierowym faworytem. Oby taka rola nie związała nóg polskim piłkarzom, gdyż w meczach europejskich niezbyt często uważani są oni za faworytów. Co przemawia za Legią? Przede wszystkim własne boisko.

Wspaniali kibice na pewno zrobią wszystko, aby ich ukochana drużyna pokonała rywali z Rumunii. Po drugie: Legia tworzy zespół z prawdziwego zdarzenia, w którym jest kilka indywidualności (Ljuboja, Radovic, Żewłakow). Legioniści podczas dotychczasowych kolejek z pewnością nabyli pewności siebie i trochę doświadczenia w tego typu meczach.

Zwycięstwo w tym meczu jest bardzo ważne. Sytuacja w grupie C zaczyna się bowiem klarować. Z kompletem punktów prowadzi PSV Eindhoven i to właśnie Holendrzy są faworytem tej grupy. Na drugim miejscu z 6 punktami jest właśnie Legia, która wyprzedza czwartkowych rywali o 3 punkty. Tabelę z zerowym dorobkiem zamyka Hapoel Tel-Aviw.

Co taki układ oznacza dla Legii? Otóż czwartkowe zwycięstwo niemal na sto procent zapewni Warszawianom awans do następnej rundy. Byłoby to pójście drogą Lecha Poznań z poprzedniego sezonu i wspaniała promocja dla polskiej piłki. Tak więc w imieniu wszystkich prawdziwych kibiców przed czwartkowym meczem krzyknę: Naprzód Legio!

Michał Buczek

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry