Siatkówka: Jest kadra na Puchar Świata

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SIATKÓWKA, SPORT

Trener reprezentacji Polski siatkarzy Andrea Anastasi podał nazwiska 14 zawodników, którzy podczas japońskiego Pucharu Świata będą walczyli o kwalifikację na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie. Na liście włoskiego szkoleniowca znaleźli się:

Rozgrywający: Paweł Zagumny, Łukasz Żygadało
Środkowi: Patryk Czarnowski, Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski, Łukasz Wiśniewski
Przyjmujący: Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Michał Druciak, Michał Winiarski
Atakujący: Zbigniew Bartman, Jakub Jarosz
Libero: Krzysztof Ignaczak, Paweł Zatorski

stock.xchng


Wśród 14 nazwisk nie ma większych zaskoczeń. Może poza jednym, a jest nim brak dotychczasowego kapitana reprezentacji Piotra Gruszki. Wielokrotny reprezentant Polski według szkoleniowca nie jest jeszcze w formie. Włoch nie ma jednak zamiaru całkowicie zrezygnować z zawodnika, tylko po prostu chce dać mu możliwość powrotu do wysokiej dyspozycji. Do kadry powracają za to jej największe gwiazdy Michał Winiarski i Paweł Zagumny.

Z powodu kontuzji w PŚ nie weźmie udziału zawodnik Asseco Resovii Rzeszów Grzegorz Kosok, a z występów zespole narodowym zrezygnował atakujący mistrza Polski Mariusz Wlazły. Małym zaskoczeniem, o którym wiadomo już było nieco wcześniej, może być brak w zespole Daniela Plińskiego. Zawodnik PGE Skry Bełchatów, jest jednym z najbardziej doświadczonych środkowych w Polsce. Po uporaniu się z problemami zdrowotnymi, Pliński prezentuje bardzo wysoką formę zarówno w rodzimej lidze jak i w pucharach europejskich. Stąd decyzja Anastasiego może dziwić.

Polacy zainaugurują udział w PŚ już 20 listopada meczem z reprezentacją Kuby. Przed wylotem do Japonii rozegrają jeszcze dwa mecze sparingowe z reprezentacją Czech.

Jolanta Temporale

Źródła:
www.pzps.pl
www.siatka.org

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry