Udany atak na Facebooka jest mało prawdopodobny

AKTUALNOŚCI, INTERNET, POLSKA, SOCIAL MEDIA, ŚWIAT

Jakiś czas temu Internet obiegł film, w którym grupa haktywistów Anonymous zapowiedziała, że „zabije” Facebooka 5 listopada 2011 r. Eksperci z Kaspersky Lab nie znaleźli żadnych dowodów na to, że ktoś szykuje się do usunięcia Facebooka z Sieci.

Ponadto grupa Anonymous wcześniej zaprzeczyła, że miała „oficjalny” udział w zapowiedzi ataku. Nawet jeżeli taki atak rzeczywiście miałby miejsce, szanse jego powodzenia są niewielkie. Według specjalistów z Kaspersky Lab, poziom ochrony infrastruktury Facebooka przed cyberatakami jest wysoki.

Zespół Facebooka odpowiedzialny za bezpieczeństwo na bieżąco tworzy nowe technologie, których celem jest ochrona kont użytkowników oraz samego systemu. Przykładem może być „Facebook Immune System”, jedna z największych sieci bezpieczeństwa na świecie, która monitoruje działania użytkowników (codziennie ponad 25 miliardów działań) i wykrywa podejrzane schematy zachowania w czasie rzeczywistym. Dowodem skutecznej ochrony infrastruktury Facebooka przed atakami jest atak na gruzińskiego blogera Cyxymu, który został przeprowadzony w sierpniu 2009 r. i uderzył w kilka platform. Podczas gdy LiveJournal nie działał przez kilka godzin, a problemy na Twitterze utrzymywały się przez kilka dni, w przypadku Facebooka skutki ataku były niemal niezauważalne.

Prawdopodobieństwo, że infrastruktura Facebooka ucierpi na skutek cyberataków jest niewielkie, jednak cyberprzestępcy mogą uzyskać dostęp do kont niektórych użytkowników poprzez złamanie ich haseł lub kradzież danych.

Źródło: Kaspersky

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry