Hakerzy Nitro czyli jak wykorzystać brak wiedzy pracowników

AKTUALNOŚCI, INTERNET, POLSKA, SOCIAL MEDIA, STRONY WWW

Symantec firma specjalizująca się w dziedzinie ochrony i bezpieczeństwa danych odkryła sieć cyberataków skierowanych przeciwko przemysłowi chemicznemu. Między lipcem a wrześniem tego roku , hakerzy starali się wykraść dane firm chemicznych w tym: dokumentację dotyczącą projektów, wzorów i procesów produkcyjnych.

stock.xchng

Celem ataków najprawdopodobniej było szpiegostwo przemysłowe oraz gromadzenie skradzionej własności intelektualnej w celu uzyskania informacji na temat firm konkurencyjnych. Symantec już nazwał już hakerów, którzy dokonali ataków hakerami Nitro. Hakerzy w szczególności skupiali się na firmach, zajmujących się produkcją materiałów dla pojazdów wojskowych oraz tych, które produkują infrastrukturę dla przemysłu chemicznego.

Pomimo wielu zaawansowanych technik, jakich użyli Internetowi złodzieje, skorzystali oni też, z dobrze znanych metod, z którymi powinni być już zaznajomieni pracownicy firmy. Chodzi tu między innymi o wysyłanie e-maili z wirusami, gdy pracownik próbował otworzyć przesłany załącznik, nieświadomie uruchamiał złośliwy program, który automatycznie instalował się na komputerze.

Najwięcej zainfekowanych maszyn znajduje się na terenie USA, Wielkiej Brytanii i Bangladeszu. W zeszłym miesiącu także japońska firma Mitsubishi Heavy potwierdziła, że jej serwery zostały zainfekowane. Symantec odmówił jednak udzielenia informacji czy największy w Japonii dostawca broni także padł ofiarą tej samej grupy hakerów.

A.Ozimek
Źródło:Symantec/PcMag

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry