Nagraj mi kartkę QR?

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, MOBILE, POLSKA, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Pamiętasz jeszcze zwyczaj przegrywania muzyki na kasety magnetofonowe? Tzw. „składanki” ofiarowywało się znajomym lub swojej sympatii – twórcy agencji Stupid wykorzystali popularność dzielenia się muzyką z już dobrze znanymi kodami QR. Zamiast kasety magnetofonowej będziesz mógł wręczyć wybranej osobie kartkę z kodem QR, który po zeskanowaniu przeniesie ją automatycznie na platformę Spotify, która pozwoli na odtworzenie muzyki prosto z telefonu.

Playlist Cards from Stupid on Vimeo.

Kartki są także odpowiednio zaprojektowane graficznie, jeśli wybierzesz kartkę z muzyką dla swojej drugiej połówki to kod QR jest złożony, oczywiście, z serc. Jeśli natomiast ma to być „muzyka dla sztuki” to kod zaprojektowany jest z wiór z ołówka. Najprawdopodobniej kody QR zostaną zastąpione w niedługim czasie technologią NFC.

Jest to rodzaj technologii bezprzewodowej wymiany danych na odległość 20 cm, jej przewaga polega na tym, że nie potrzebuje specjalnej konstrukcji (jak kod QR) do przekazania informacji. Szanse na zyskanie dużej popularności zaawansowane technologicznie „grające” karty mają raczej małe, ale i tak miło będzie dostać jedną z nich.

A.Ozimek

Źródło: Vimeo/Wired UK

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry