Płatne staże w przedsiębiorstwach czekają na naukowców

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, NAUKA, POLSKA, TECHNOLOGIE

Zdobycie biznesowego doświadczenia, wdrożenie innowacyjnych rozwiązań w przedsiębiorstwie i dofinansowanie sięgające ponad 3 tys. złotych na miesiąc mogą uzyskać naukowcy, którzy wezmą udział w projekcie stażowym „Wiedza, praktyka, kadry – klucz do sukcesu w biznesie”.

Projekt ma m.in. wzmocnić współpracę i transfer wiedzy pomiędzy jednostkami naukowymi i uczelniami, a przedsiębiorstwami; podnieść kompetencje pracowników przedsiębiorstw i zwiększyć doświadczenie biznesowe pracowników naukowych.

© Darren Baker/ fotolia

W ramach stażu uczestnicy projektu mogą współpracować z wybraną przez siebie lub skojarzoną w projekcie firmą. Staże trwają trzy lub sześć miesięcy. Naukowcy mają szansę na zdobycie biznesowego doświadczenia, wdrożenie innowacyjnych rozwiązań w przedsiębiorstwie, nawiązanie nowych kontaktów, a także uzyskanie dofinansowania w wysokości 3200 zł za każdy miesiąc stażu.

Oprócz pracowników naukowych do udziału w projekcie mogą zgłaszać się: jednostki naukowe zainteresowane przyjęciem na staż pracownika sektora MSP; przedsiębiorstwa zainteresowane zatrudnieniem wysoko wykwalifikowanego personelu, a także pracownicy przedsiębiorstw zainteresowani płatnym stażem w jednostce naukowej.

Projekt – współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego – realizuje Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego w partnerstwie z Uniwersytetem Jagiellońskim – Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu, Akademią Górniczo – Hutniczą w Krakowie, Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie, krakowskim Uniwersytetem Rolniczym i Politechniką Krakowską.

Jest on kontynuacją projektu pt. „Wiedza i praktyka – klucz do sukcesu w biznesie”, w którym 109 pracowników naukowych odbyło staż w 84 przedsiębiorstwach.

Szczegółowe informacje, zasady rekrutacji, dane kontaktowe oraz elektroniczne formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronie: www.marr.pl/wipkadry.html

PAP – Nauka w Polsce

Powiązane wpisy

  • Em.

    Praktyka w czasie studiów to podstawa! Sama przekonałam się o tym na własnej skórze. Studiowałam na almamer fizjoterapię. Bardzo dużo się uczyłam i przyniosło to efekty. Najpierw szkoła załatwiła mi praktyki, które odbywałam w jednym z warszawskich ośrodków rehabilitacyjnych. Później obroniłam się na 5, zaczełam szukać pracy i po dwóch miesiącach dostałam! Na sam początek jest jak dla mnie idealna, myślę, że wraz ze wzrostem mojego doświadczenia wzrosną również w przyszłości moje zarobki.


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry