Udany sezon Radwańskiej

SPORT, TENIS

Agnieszka Radwańska zakończyła sezon występem w turnieju mistrzyń w Stambule. Choć sukcesu w tureckich zawodach nie odniosła, to niewątpliwie tegoroczny sezon był najlepszy w jej dotychczasowej karierze. Przede wszystkim Radwańska odniosła dwa spektakularne zwycięstwa w silnie obsadzonych turniejach z cyklu WTA, kolejno w Tokio i Pekinie. To dzięki tryumfom w tych zawodach Isia przesunęła się rankingu światowym na 8 pozycję, która zagwarantowała jej udział we wspomnianym wyżej turnieju WTA Championships.

stock.xchng

Trzy czwarte sezonu w wykonaniu Polki było bardzo średnie, co prawda udawało jej się grać w ćwierć czy w półfinałach poszczególnych turniejów ale zdarzały się też wpadki jak chociażby porażka w drugiej rundzie Wimbledonu. Dopiero w końcówce rozgrywek Krakowianka pokazała swoje prawdziwe możliwości i tenis na jaki w Polsce chyba wszyscy czekali.

Radwańska formą zadziwiła nie tylko komentatorów i ekspertów z całego świata ale przede wszystkim rywalki. Pozostaje tylko niedosyt w kwestii braku sukcesu w którymś z turniejów wielkoszlemowych. Choć z drugiej strony może te zwycięstwa jeszcze przed Polką, która swoją grą w ostatnim czasie udowodniła, że jest w stanie walczyć z najlepszymi jak równy z równym, a może nawet wygrywać.

Oby zakończony już sezon 2011 był dopiero początkiem wielkich sukcesów Polki, czego za pewne każdy kibic w Polsce sobie i jej życzy.

Jolanta Temporale

Źródła:
www.radwanskateam.com
www.wtatennis.com

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry