Siatkarki walczą o igrzyska olimpijskie

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SIATKÓWKA, SPORT, ŚWIAT

W Japonii rozpoczął się Puchar Świata siatkarek. Impreza bardzo ważna z perspektywy możliwości awansu na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie. Niestety w japońskim turnieju nie uczestniczy reprezentacja Polski. Nasze siatkarki po słabym występie na mistrzostwach Europy nie zdołały zakwalifikować się na PŚ. Nie mogły też liczyć na dziką kartę. Szkoda, bo ten turniej wydaję się najprostszą drogą do Londynu.

Puchar Świata może zagwarantować bilety na londyńskie igrzyska trzem reprezentacjom, zespoły z miejsc 4-6 uzyskają natomiast prawo gry w interkontynentalnych turniejach kwalifikacyjnych. Nie da się jednak ukryć, że impreza ta jest niezwykle wyczerpująca. Dwanaście drużyn, które biorą udział w zawodach gra mecze każdy z każdym. W ciągu dwóch tygodni, każdy zespół rozegra 11 spotkań. Niewątpliwie mordercza dawka, choć na pewno warta swojej ceny, w końcu drużyny, które staną na podium mogą być pewnie udziału w igrzyskach.

Pierwszy dzień turnieju był szczęśliwy dla zespołów z Europy. Swoje mecze wygrały reprezentacje Niemiec, Włoch i Serbii. To dobra wiadomość dla Polek, ponieważ im więcej drużyn ze starego kontynentu wywalczy awans na IO już podczas japońskich zawodów, tym większa szansa na to, że nasze siatkarki będą mogły wziąć udział w dwóch turniejach kwalifikacyjnych do tej imprezy.

W najciekawszym meczu pierwszego dnia PŚ stanęły naprzeciw siebie aktualne mistrzynie i wicemistrzynie olimpijskie, zespoły Brazylii i Stanów Zjednoczonych. Tym razem to zawodniczki z Ameryki Północnej przechyliły szalę zwycięstwa na swoja stronę i pokonały Brazylijki 3:1.

Wyniki spotkań pierwszego dnia PŚ:
Kenia- Niemcy 0:3
USA- Brazylia 3:1
Serbia- Korea Płd 3:0
Dominikana- Argentyna 1:3
Chiny- Algieria 3:0
Włochy- Japonia 3:1

Jolanta Temporale

Źródła:
www.siatka.org
www.fivb.org

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry