Schody trochę inaczej

AKTUALNOŚCI, KONCERTY, MUZYKA, POLSKA, ROZRYWKA

Dla wszystkich koneserów sztuki alternatywnej, mamy nie lada gratkę. Już za kilka dni, bo 13 listopada o godzinie 21:30 w Teatrze Wielkim w Warszawie, rozpocznie się ‘Koncert na Wysokie Obcasy’, reżyserowany przez Zorkę Wollny.

stock.xchng

To już czwarta odsłona tego przedsięwzięcia; wcześniej Koncert na Wysokie Obcasy dwukrotnie odbył się w Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, zaś ostatnim razem można było na nim gościć w City Hall w Norwich. I tym razem formuła jest podobna – przez ‘koncert’ rozumiemy tutaj stukot obcasów kilkunastu osób, które przemieszczają się w różnym tempie po schodach. Jest to niejako metafora obrazująca emocjonalny potencjał jaki kryje się w architekturze.

Publiczność, choć nie widzi wykonawców koncertu, zasiada w miejscu, gdzie każdy dźwięk jest doskonale słyszalny. Poza wyjściem na spotkanie z tą niezwykłą kakofonią, będziemy mogli zetknąć się także ze sztuką bardziej namacalną. W Teatrze Wielkim będą prezentowane bowiem prace takich artystów jak Magdalena Abakanowicz, Krzysztof Bednarski, Christian Boltanski, Iwona Demko, Marek Kijewski, Grzegorz Klaman czy Jarosław Kozakiewicz.

Olga Pisklewicz

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry