Aparat fotograficzny czy może smartphone?

AKTUALNOŚCI, GADŻETY, POLSKA, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Aparat fotograficzny, podobnie jak telefon ma zawierać w sobie funkcje wielu urządzeń. Aparaty, kiedyś nieporęczne duże urządzenia, teraz mieszczą się w kieszeni. Będą coraz mniejsze i oferować będą coraz więcej funkcji, ale będą również charakteryzować się prostym przejrzystym menu. Jednak fani fotografii mogą spać spokojnie, bowiem aparatów nie zastąpią inne urządzenia.

stock.xchng


Dziś dzięki rewolucji w świecie elektroniki, każdy kto posiada telefon komórkowy ma styczność z aparatem fotograficznym i kamerą. Te funkcje telefonów, to tylko namiastka prawdziwego aparatu. W telefonie nie znajdziemy funkcji robienia zdjęć 3D, takich, jak oferuje np. producent aparatu Sony Alfa 360.

Urządzenia te posiadają coraz więcej opcji automatycznych( urządzenie myśli za nas). Producenci kompaktów dają nam możliwość robienia zdjęć, retuszowania ich i od razu umieszczania np.: na popularnych portalach społecznościowych, to wszystko za pomocą jednego urządzenia. Rewolucji opierają się profesjonalne aparaty DSLR.

Jednak producenci wychodzą na przód amatorom fotografii produkując dobry sprzęt, prosty w użytkowaniu, co sprawia, że każdy może stać się profesjonalistą. Nowością w Lustrzankach stała się możliwość nagrywania filmów w wysokiej rozdzielczości (HD). Te i inne funkcje to tylko przedsmak tego, co czeka nas w przyszłości.

M.Kałuża

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry