Groupon zaskoczeniem na giełdzie.

AKTUALNOŚCI, BIZNES, GIEŁDA, GOSPODARKA, ŚWIAT

Debiut serwisu zakupowego na giełdzie zaskoczył większość spekulantów. Akcje firmy pojawiły się na giełdzie NASDAQ, rynku na którym obracane są papiery spółek nowych technologii, 4 listopada i pozwoliły firmie na zamknięcie sesji z 700 milionami dolarów zysku. Szacunkowo serwis zakupowy osiągnął wartość rynkową wartą 18 miliardów dolarów, co daje Grouponowi drugie miejsce w kategorii debiutów na NASDAQ.

Pierwsze miejsce zajmuje Google, firma pojawiła się na giełdzie w 2004r. i w trakcie debiutu uzyskała 1,7 miliardów dolarów. Choć droga debiutu Grouponu nie była łatwa – chodzi tu zarówno o krytykę modelu biznesowego serwisu, jak i prowadzenia przez nią rachunkowości i w końcu spekulację analityków czy firma w ogóle będzie w stanie wejść na giełdę, sukces rozwiał wszelkie wątpliwości. Teraz czekamy na pojawienie się na NASDAQ kolejnych graczy w tym Facebooka i Zyngi.

A.Ozimek

via/ wsj/mashable

Powiązane wpisy

  • Jerry

    pewnie się to też przełoży w jakiś sposób na zakupy grupowe w Polsce, które właściwie całkiem nieźle sobie radzą, bo w sumie grouponowi wyrosła już spora konkurencja


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry