Darmowy kurs e-learningowy o ruchu Open Acces w nauce

AKTUALNOŚCI, INTERNET, NAUKA, POLSKA, STRONY WWW

Bezpłatny kurs e-learningowy „Otwarta nauka” o nowych modelach komunikacji naukowej powstał z inicjatywy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Koalicji Otwartej Edukacji oraz Electronic Information for Libraries. Uczestnikami kursu mogą być wszyscy zainteresowani.

Kurs został zaprojektowany jako materiał do samokształcenia lub adaptacji dla ludzi nauki, studentów, bibliotekarzy, nauczycieli i ma za zadanie dostarczyć informacji na temat nowoczesnych metod i kanałów komunikacyjnych, transparentności w nauce i trendach w tym zakresie.

Kurs został opracowany przez działaczy i fachowców od informacji z całej Polski zajmujących się aspektem otwartości w nauce oraz zasobami nauki.

Osoby, które skorzystają z kursu, będą mogły swobodnie poruszać się w problematyce Ruchu Open Access.

Aby skorzystać z materiałów kursu, nie trzeba się rejestrować ani logować. Dostęp jest otwarty dla wszystkich, a treści i ćwiczenia są dostępne na wolnej licencji Creative Commons.

Kurs składa się z 9 modułów, w ramach których uczestnicy kursu będą mogli zdobyć informacje m.in. o historii ruchu Open Access, o otwartej nauce i nauce 2.0, o nowoczesnych kanałach komunikacji naukowej, otwartych repozytoriach czy o darmowych periodykach.

W większości modułów uczestnik znajdzie wykaz celów i rezultatów, materiał dotyczący danego tematu oraz zestaw ćwiczeń (poza modułem 1-2) do samodzielnego wykonania.

Kurs dostępny jest na stronie: http://otwartanauka.cel.agh.edu.pl/course/view.php?id=2

PAP – Nauka w Polsce

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry