Nowy wymiar kradzieży – bezpieczeństwo kont bankowych

AKTUALNOŚCI, INTERNET, POLSKA, STRONY WWW

Każdy z nas wie, co to jest kradzież. Na pewno nie jeden z nas padł ofiarą kradzieży. Teraz w dobie technologii i Internetu złodzieje grasują również w sieci. Oto kilka prostych rad jak się przed tym zabezpieczyć.

stock.xchng

1.Pilnuj certyfikatu. Podczas logowania do konta w banku przez Internet w pasku wyszukiwarki musi pojawić się zamknięta kłódka.

2.Maskuj Hasło. Szczególnie uważać musimy na fałszywe strony WWW, w których strona żąda podania całego hasła. Zapamiętajmy, że każda strona banku nie zażąda całego hasła a tylko jego część lub co poniektóre litery lub cyfry.

3.Wybierajmy konta tylko z bezpiecznym systemem autoryzacji. Wybierajmy tylko te konta, które wymagają autoryzacji za pomocą tokena, karty kodów jednorazowych lub hasło sms. To, że ktoś włamie się na nasze konto nie oznacza, że uda mu się wyprowadzić jakiekolwiek pieniądze.

4.Zachowajmy czujność. Złodzieje wolą, aby ktoś dobrowolnie podał hasło niż wykonywać czasochłonne zabiegi hackerskie.
Warto się zabezpieczyć przed kradzieżami. Na pewno nikt z nas nie chciałby, aby ktoś zagarnął bezprawnie jego własność. Pamiętajmy, zawsze trzeba się wylogować, aby nie ułatwiać hakerom pozyskiwania danych osobowych. Bezpieczeństwo leży w naszych rękach i tylko my możemy zadbać o naszą własność.

M.Kałuża

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry