Problem Wisły Kraków?

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT

Parafrazując tekst Szekspira można powiedzieć, że „źle się dzieje w państwie krakowskim”. Faktycznie trzeba przyznać, że Wisła ma problem i to poważny, którego rozwiązanie potrzebne jest od zaraz.

Problemem tym jest słaba forma mistrzów Polski w ostatnim czasie. Na głowę trenera Roberta Maaskanta sypią się gromy. Coraz mniej ludzi w Krakowie wierzy już w to, że pod wodzą tego szkoleniowca Wisła podniesie się z kolan. Ostatnie trzy mecze zakończyły się porażkami ekipy z Reymonta. O ile jeszcze porażkę w Lidze Europy z Fulham można zrzucić na klasę rywala, o tyle ostatnie porażki w T-Mobile Ekstraklasie przynoszą Białej Gwieździe wstyd.

Porażka u siebie z Podbeskidziem była ciosem dla kibiców i działaczy krakowskiego zespołu. Postanowili oni jednak przełknąć gorzką pigułkę i nie wprowadzać nerwowej atmosfery przed ważnym meczem w Londynie. Porażka w 184. Derbach Krakowa to jednak już stanowczo za dużo dla najwierniejszych nawet fanów.

Kibice postanowili udać się do siedziby klubu i odpowiednio „podziękować” swoim pupilom za ostatnie występy. Niestety dla nich piłkarze nie odważyli się stawić im czoła i jakoś wytłumaczyć swoją fatalną formę.

Zamiast spotkania z zawodnikami kibiców czekało spotkanie z oddziałem policji, którą wezwali pracownicy klubu.

Co dalej z Wisłą?

Wydaje się, że obrona tytułu wymyka się krakowianom z rąk. W świetnej formie jest bowiem Legia, Śląsk Wrocław kolekcjonuje punkty, a Wisła traci kolejne punkty. Jak tak dalej pójdzie to nie załapią się nawet do europejskich pucharów. Najgorsze jest jednak to, że nie widać perspektyw na poprawę tej gry. Trener Maaskant mimo wszystko robi dobrą minę do złej gry. Zdaje się jednak nie dostrzegać błędów jakie popełnił i nadal popełnia. Okazało się bowiem, że zawodnicy z głośnymi nazwiskami (Jaliens, Lamey) to nie był dobry wybór. Boleśnie udowodniło to Fulham.

Jeśli nadal gra Wisły będzie wyglądała tak mizernie to trener Maaskant jeszcze przed przerwą zimową spakuje swoje walizki. Pytanie tylko czy zmiana trenera pomoże cokolwiek Wiśle? Bo tutaj potrzeba chyba radykalnej zmiany polityki kadrowej a nie szukanie kozła ofiarnego w postaci trenera.

Michał Buczek

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry