Wojna na e-czytniki, czyli jak Barnes & Noble próbują walczyć z Amazon

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, KONWERGENCJA, MEDIA, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Najstarszy i największy sprzedawca książek w USA, na konferencji w Nowym Jorku zaprezentował swój nowy produkt – Nook Tablet, który ma za zadanie konkurować z nowością Amazon Kindle Fire. Wskazuje na to choćby fakt, że Nook Tablet pojawi się w sklepach 17 listopada czyli wtedy, kiedy w przedsprzedaży będzie wysyłany Fire.

kindle fire- amazon

Rywalizacja między dwoma gigantami księgarskimi od jakiegoś czasu staje się coraz bardziej zacięta. Niedawno Amazon udało się przekonać wydawnictwo DC Comics do przekazania praw do cyfrowych wersji niektórych komiksów, tak aby można je było udostępniać w ekskluzywnych wydaniach Kindle.

B&N w odwecie zaprzestało sprzedaży produktów DC Comics i zapowiedziało, że wznowi ją dopiero wtedy, kiedy również i oni dostaną takie prawa jak Amazon. Należałoby także dodać, że ostatnio o Amazon i jego nowych projektach robi się głośno w mediach a wywiady z Jeffem Bezos’em można już przeczytać w co drugiej gazecie.

Nic więc dziwnego, że konkurencja wkroczyła na rynek nie tylko z nowym produktem, który mimo, że jest trochę droższy od Kindle Fire, o 50$ to dysponuje lepszym procesorem i większą pojemnością, ale również obniżyła ceny pozostałych e-czytników (Nook Color i Simple Touch). Nietrudno także zauważyć, że Tablet Nook wzorowany był na iPadzie i pozwala użytkownikowi bez wielkich trudności oglądać filmy wideo czy korzystać z Netflixa oraz Hulu Plus.

W B&N pomyśleli o jeszcze jednym drobnym szczególe, o który niestety nie zadbał Amazon – jeśli będziesz miał jakiekolwiek problemy techniczne z tabletem, możesz uzyskać pomoc techniczną.

A.Ozimek

Źródło:CNN/Amazon/BN

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry