Długi Weekend: 11 listopada w Chinach świętowały single

AKTUALNOŚCI, ŚWIAT

Co roku w Chinach 11 listopada obchodzi się Święto Singli. W tym roku, dzięki niezwykle harmonijnej numerycznie dacie 11.11.11. – taka harmonia zdarza się tylko raz w stuleciu – uroczystości okrzyknięto Superświętem Singli.

stock.xchng


Poszukujący partnera Chińczycy wierzą, że magiczna data pomoże im właśnie tego dnia odnaleźć miłość. W dzień Święta Singli zarówno samotni mężczyźni jak i kobiety otaczani są szczególną uwagą. W wielu klubach i pubach organizuje się dla nich specjalne imprezy z wolnym wstępem i innymi zniżkami. W ten dzień więcej „wypada” – single mogą zadzwonić do osoby, która im się podoba i zaproponować wspólne spędzenie wieczoru.

Brak partnera trapi związany jest w Chinach z problemem tzw. „nadmiarowych ludzi” – osób, którzy z powodu sytuacji życiowej (praca, wiek, finanse) nie mogą znaleźć sobie partnerów. Problem ten trapi zwłaszcza mężczyzn, których jest w tym kraju więcej niż kobiet. Na 100 Chinek rodzi się 118 Chińczyków. Jeśli sytuacja się nie zmieni, w 2020 roku w Chinach będzie mieszkało 30 milionów kawalerów.

E.Kodzis

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry