Dała dziecku klapsa – teraz odpowie za to przed sądem

AKTUALNOŚCI, POLSKA

Kobieta, która ukarała swoje trzyletnie dziecko klapsem stanie niebawem przed sądem. Kobieta, jej syn i ojciec chłopca byli w jedne z zielonogórskich galerii, gdy jedną z klientek zaniepokoiło zachowanie rodziców dziecka. Matka skarciła syna dając mu klapsa, a ojciec straszył go pobiciem. Kobieta, która była świadkiem całej sytuacji złożyła doniesienie w tej sprawie.

stock.xchng

Doniesienie zaowocowało aktem oskarżenia przeciwko rodzicom – ojciec jest oskarżony o grożenie pobiciem, a matka o naruszenie nietykalności cielesnej dziecka przez uderzenie go w pośladki. Mężczyźnie grożą dwa lata pozbawienia wolności, a kobiecie do roku więzienia. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Grzegorz Szklarz powiedział, że pierwszy raz w swojej 20-letniej karierze zawodowej spotkał się z aktem oskarżenia, który obejmuje takie zachowanie rodziców.

Dzięki Ustawie o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie i kodeksowi rodzinnemu i opiekuńczemu, a głównie dzięki nowelizacji z 10 czerwca 2010 roku, małoletni są chronieni przed wszelkimi karami cielesnymi.

E.Kodzis


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry