ForgetMeNot Africa –zmniejszyć cyfrową przepaść

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, INTERNET, KOMPUTERY, MOBILE, SOCIAL MEDIA, STRONY WWW, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Jak wynika z badań ITU (Międzynarodowy Związek Komunikacyjny) za rok 2010 w Afryce 45,2 % ludności posiada wykupiony abonament na usługi telefonii komórkowej, jedynie 2,5 % może korzystać z mobilnego dostępu szerokopasmowego Internetu. Nowa aplikacja wprowadzona na rynek telekomunikacyjny przez firmę ForgetMeNot Africa pozwala na korzystanie z mobilnego dostępu do Internetu bez konieczności posiadania smartphona.

Pozwala ona między innymi na skonwertowanie wiadomości sieciowych na format SMS i odwrotnie, wykorzystuje ona także rozwiązania używane w infrastrukturze 2G. w rezultacie daje to możliwość dostępu do takich usług jak Facebook, poczta elektroniczna czy czaty online. Technologia tego typu została wprowadzona przez sześciu operatorów sieci komórkowych w pięciu afrykańskich krajach. Dzięki niej około 48 milionów mieszkańców czarnego lądu może połączyć się z Internetem za pomocą telefonu komórkowego.

ForgetMeNot Africa współpracuje również z producentami telefonów w tym Sony’m Ericssonem i zachęca innych operatorów i producentów do rozpowszechniania w swoich ofertach tego typu rozwiązań. Celem kampanii jest zmniejszenie cyfrowej przepaści między Afryką a bardziej rozwiniętymi państwami na świecie, przez zapewnienie dostępu do mobilnego Internetu z każdego rodzaju telefonu.

A.Ozimek

Źródła:
http://www.forgetmenotafrica.com/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry