Kolejny spór o koszulki?

AKTUALNOŚCI, EURO 2012, POLSKA, SPORT

Nowe koszulki, w których do EURO 2012 i podczas tego turnieju występować będzie reprezentacja Polski wzbudziły ogromne kontrowersje w polskim środowisku piłkarskim. Przeciwko koszulkom bez orła białego na trykotach głośno protestowali kibice (np. podczas ostatniego meczu we Wrocławiu), a także byli piłkarze jak np. Tomasz Hajto. Oczywiście jak zwykle najgłośniejsza krytyka płynęła z ust Jana Tomaszewskiego, ale ze zdaniem posła PiS już mało kto się liczy.

Teraz jednak okazuje się, że to nie koniec zamieszania z koszulką reprezentacji Polski w roli głównej. Teraz bowiem spór przeniósł się na pole marketingowe. Wybuchł spór pomiędzy oficjalnym producentem koszulek czyli firmą Nike a Biedronką czyli głównym sponsorem reprezentacji Polski. Wiadomość ta wypłynęła z ust Romana Kołtonia podczas programu Cafe Futbol. O co tym razem chodzi? Otóż jakiś czas temu dyskonty portugalskiej sieci sprzedawały koszulki reprezentacji, w których ta grała podczas EURO 2012.

Wtedy jeszcze Polacy grali w koszulkach Pumy. Teraz szefowie polskiego oddziału Biedronki chcą wypuścić do sprzedaży także nowe koszulki. Oczywiście chcą produkować koszulki za plecami Nike, który jest za drogi jak na realia dyskontowe. Poprzednie koszulki sprzedawane były bowiem za niecałe 45 złotych. Nowa oficjalna replika Nike kosztuje 240 złotych. W tej sytuacji Biedronka postanowiła produkować koszulki-podróbki bez loga amerykańskiej firmy.

Jak nietrudno się domyślić Amerykanie nie chcą nawet słyszeć o takim rozwiązaniu. Chcą oni bowiem sprzedawać oryginalne koszulki w sieci swoich sklepów i w punktach partnerskich i na tym zarabiać.
Jak się zakończy ten konflikt? Znając polskie realia nie obędzie się bez procesu sądowego. Niestety kolejna afera z koszulkami nie robi dobrego PR kadrze Smudy, która nie może w spokoju przygotowywać się do kolejnych meczów sparingowych i samego EURO.

Dlatego dla dobra reprezentacji tan konflikt, jak i każdy inny powinien się jak najszybciej zakończyć i to najlepiej w sposób ugodowy.

Michał Buczek

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry