Nokia HumanForm – telefon przyszłości?

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, MOBILE, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Prototyp telefonu komórkowego zaprezentowany przez fińskiego producenta w ubiegłym miesiącu na Nokia World 2011r. zadziwił na pewno wielu – zarówno tych, którzy produkty Nokii uwielbiają jak i tych którzy zakończyli swoją znajomość z producentem na modelu 6110 (specyfika: „cegła” z antenką i grą Snake).

Nowy produkt nad którym pracuje firma to zupełnie coś innego, kiedy większość producentów telefonów komórkowych skupiło się na ulepszaniu swoich smartphonów, co sezon dostajemy coraz to szybsze, pojemniejsze i naładowane aplikacjami cuda, Nokia postanowiła zaprezentować telefon przyszłość. Model HumanForm posiada elastyczny interfejs, który możemy wyginać w każdą możliwą stronę, czy też wykręcać jak kawałek gumy – ta funkcja pomaga nam także sterować telefonem, możemy na przykład użyć naszego palca jako joysticka.

Oglądając dane zdjęcie na wyświetlaczu możemy poczuć fakturę oglądanej rzeczy. Cały telefon to ekran dotykowy o niecodziennym kształcie – kropli, który zdecydowanie odróżnia go od dobrze znanych nam prostokątnych modeli, na dokładkę posiada funkcję rozpoznawania humoru swojego właściciela.

Niegdyś Nokia była jednym z liderów na rynku producentów telefonów komórkowych, teraz próbuje wywalczyć sobie powrót za pomocą innowacyjnych pomysłów, czy ten plan uda się zrealizować? Jak na razie wszystko opiera się na spekulacjach, bo nie wiadomo kiedy HumanForm miałby pojawić się na rynku i czy w ogóle kiedykolwiek się pojawi. Nie zmienia to faktu, że film prezentujący produkt już wywołał spore zamieszanie w sieci.

A.Ozimek

Źródła:Nokia,techcrunch

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry