Piłka Nożna: Klich na wylocie z Wolfsburga

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT

Po kilku niezłych występach Mateusz Klich odszedł z Cracovii i przeniósł się do Bundesligi do zespołu VFL Wolfsburg. W piątek, po niespełna 5 miesiącach jego przygoda z drużyną Wilków zdaje się kończyć.

stock.xchng

Kiedy przechodził do Bundesligi buńczucznie zapowiadał, że jest to jego wielka szansa i w zespole Felixa Magatha jeszcze bardziej rozwinie swój talent. Niestety na zapowiedziach się skończyło. Młody pomocnik nie zadebiutował nawet w Bundeslidze. Najgorsze jest jednak to, że nawet w drugiej drużynie Wolfsburga nie ma pewnego miejsca. Swoją wydaje się ostatnią szansę dostał podczas ostatniego sparingu z Energie Cottbus. Niestety wypadł bardzo słabo i w styczniu władze niemieckiego klubu zasugerują mu zmianę środowiska.

Wielce prawdopodobne jest, że Klich wróci do polskiej ekstraklasy. Nie wydaje się jednak, żeby ponownie miał założyć koszulkę Cracovii, która zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Bardziej prawdopodobny jest transfer (lub wypożyczenie) do Śląska Wrocław, którego trenerem jest Orest Lenczyk. To właśnie ten trener zaczął stawiać na Klicha w Cracovii i nadal jest wielkim fanem talentu 21-latka.

To także trener Lenczyk odradzał swojemu byłemu podopiecznemu transfer do Wolfsburga. Jak się bardzo szybko okazało miał rację. Teraz to głównie od niego zależy czy Klich dostanie kolejną szansę na rozwój swojego talentu w polskiej lidze czy jego przygoda zakończy się tak jak wielu obiecujących zawodników przed nim.

Michał Buczek

Źródła: www.eurosport.pl ; www.sport.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry