Sport: Młodzi Polacy lepsi od Niemców

AKTUALNOŚCI, EURO 2012, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT, ŚWIAT

Podczas gdy seniorska reprezentacja podejmowała Włochów, reprezentanci do lat dwudziestu pokonała reprezentantów Niemiec! Polacy zaprezentowali naprawdę dobrą grę. Obroną pewnie dowodził Marcin Kamiński z Lecha Poznań. W ataki z kolei brylowali legioniści czyli Michał Żyro i Rafał Wolski. Zwycięską bramkę zdobył właśnie Wolski. Rafał pokazał dojrzałość podczas akcji bramkowej ponieważ ładnym zwodem minął obrońcę niemieckiego i atomowym strzałem umieścił piłkę w bramce.

stock.xchng


Warto tutaj wspomnieć o tym, że wielu z grających zawodników drużyny Janusza Białka mogłaby z powodzeniem grać w pierwszej drużynie. Nie twierdzę, że Marcin Kamiński jest lepszy niż Arkadiusz Głowacki (chociaż ciężko o gorszego stopera do kadry), a Rafał Wolski jest lepszy niż Sławomir Peszko. Chodzi tutaj o co innego. Po co na siłę ściągać posiłki spoza granic kraju, skoro po polskich boiskach biega wielu młodych i ciekawych zawodników.

Czy naprawdę niezbędnym trenerowi Smudzie zawodnikiem jest Eugen Polanski? Zawodnik, który nie dostaje zbyt wielu szans w Mainz, a jak już ją dostanie to zawodzi? Albo co takiego drużynie daje Obraniak czego nie mógłby dać Kamil Grosicki? Czy Paweł Brożek bardziej zasługuje na powołania niż Żyro? Czas tych zawodników a także Arkadiusza Głowackiego i Sławomira Peszki w kadrze minął.

Z tymi graczami w kadrze reprezentacja nie zrobi postępu, którego potrzebuje przed EURO. Może ci młodzi zawodnicy nie są lepsi, ale są bardziej perspektywiczni i to na nich powinno się stawiać! Wobec słabszego występu Wojciecha Szczęsnego jeszcze raz wspomnę o Arturze Borucu. Potrzeba nam tak charyzmatycznych zawodników.

Szansę powinni też dostać Sebastian Mila i Przemysław Kaźmierczak z lidera polskiej ekstraklasy. Trenerze Smuda nie zamykaj listy zawodników tylko dawaj szansę tym graczom, którzy są w formie i którym dobro polskiej reprezentacji leży na sercu. Nie róbmy z reprezentacji drużyny najemników!

Michał Buczek

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry