Styl Życia: Moda na lofty

AKTUALNOŚCI, POLSKA, STYL ŻYCIA

Polska architektura dość długo opierała się modzie na jakże popularne w Ameryce lofty. Nagle nastąpił przełom i oto w starych budynkach poprzemysłowych powstają istne loftowe bombonierki.

Cała historia loftów zaczęła się w USA. To właśnie tam nieco zbuntowani, niezamożni artyści poczęli przeprowadzać się do starych fabryk, które opustoszały wraz z końcem lat 50tych XX wieku. W tych przestronnych, surowych wnętrzach mogli nie tylko mieszkać ale i tworzyć.

stock.xchng

Pod względem architektonicznym lofty znacznie różnią się od standardowych mieszkań. Sufity są wysokie, w pomieszczeniach pełno jest okien, a z sufitów zerkają na nas świetliki. Ponadto nowoczesne mieszkanie w budynku pofabrycznym. to także najnowsze generacje aranżacyjne oraz bezpieczne i ekologiczne techniczne rozwiązania.

Jeśli chodzi o samą specyfikę wnętrz loftowych, to nie rażą tam beton, stal, a nawet odsłonięte instalacje elektryczne. Odpowiednio zaprojektowane wnętrze, znacznie zyskuje, kiedy wciąż panuje w nim fabryczny klimat. Jedyną poważną wadą loftów jest cena. Mimo to warto zainwestować w coś, co może być w swej formie tak nietuzinkowe i zaskakujące.

Olga Pisklewicz

Źródło; www.lofty.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry