Dookoła sportu: Kim są WAGs-y?

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, GWIAZDY, POLSKA, ROZRYWKA, STYL ŻYCIA, ŚWIAT

Dziś o sporcie z trochę innej strony. Skupię się na WAGs-ach, które stają się coraz bardziej popularne. Właśnie, ale właściwie kim są WAGs-y? Co w ogóle oznacza to słowo? Spróbuję na te i inne pytania odpowiedzieć i pokazać, że te dziewczyny wnoszą do współczesnego sportu naprawdę sporo…

stock.xchng


WAGs- czyli Wives and Girlfriends jest określaniem nadanym przez dziennikarzy w Wielkiej Brytanii, żonom, dziewczynom czy przyjaciółkom piłkarzy grających w tamtejszej lidze. Jednak nazwa WAGs bardzo szybko przyjęła się na całym świecie i teraz odnosi się już nie tylko do wspomnianych wcześniej „kobiet piłkarzy” ale także do dziewczyn sportowców, którzy uprawiają inne dyscypliny.

„Wagsowe połączenia”(tak nazwijmy związki sportowców) są różne, bardzo często jest to związek mężczyzny sportowca z nikomu nie znaną dziewczyną, ale też np.: z gwiazdą estrady, czy wybiegów itp. Zdarzają się także przypadki gdzie pary tworzone są przez sportowca i… sportowca. Nie da się jednak ukryć, że w dzisiejszych czasach związki te są niezwykle atrakcyjne chociażby dla mediów, nie wspominając już o tym jak wielką wartość marketingową i finansową za sobą niosą.

Sportowe pary bez względu na to czy są tworzone przez obie sławne osoby czy nie i tak przyciągają zainteresowanie mediów, i to nie tylko tych plotkarskich. Nawet jeśli potencjalna kandydatka na żonę sportowca- gwiazdy nie jest rozpoznawalna to związek z nim na pewno to zmieni. W ten sposób koło samo się nakręca a my możemy podziwiać pięknych, młodych i bogatych.

Za najsławniejszą WAGs uważana jest Victoria Beckham, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Żona Davida Beckhama jednego z najbardziej rozpoznawalnych piłkarzy na świecie. Była członkini i wokalistka girls bandu Spice Girls. Obecnie projektantka mody, której kolekcje zbierają coraz to lepsze recenzje, a gwiazdy szeroko pojmowanego show biznesu pojawiają się na czerwonych dywanach w jej projektach.

Ma na swoim koncie kampanie reklamowe bardzo znanych marek, w których wzięła udział m. in. razem z mężem. Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że Victoria była bardziej znaną postacią . Przynajmniej na początku związku państwa Beckham, bo wtedy David stał dopiero u progu swojej wielkiej kariery. Nie zmienia to jednak faktu, że tworzą oni jedno z najbardziej rozpoznawalnych małżeństw na świecie.

Podobną parę gwiazda estrady- gwiazda sportu tworzyli piosenkarka Cheryl Cole i angielski piłkarz Ashley Cole. Byli małżeństwem przez 4 lata, po czym za sprawą zdrad piłkarza wzięli rozwód, o czym mogliśmy dowiedzieć się, jakże by inaczej z mediów.

Za klasyczną WAGs należy uznać Coleen McLoughlin znaną z tego, że jest żoną Wayne Rooney’a piłkarza, gwiazdy Manchesteru United i reprezentacji Anglii.
Inne wagsowe pary to związki typu sportowiec- modelka. Tu zwróciłabym uwagę na Gisele Bundchen i Toma Brady’ego. Ona top modelka, uznana przez Forbesa za najlepiej opłacalną dziewczynę w branży. W 2011 roku jej zarobki wyniosły 45 mln dolarów! On zawodnik futbolu amerykańskiego grający w lidze NFL. Jednak w przypadku tej pary to Gisele jest gwiazdą światowego formatu.

Ostatni rodzaj związków na jakie dzisiaj chciałbym zwrócić uwagę to wspomniany wyżej układ, sportowiec- sportowiec. Tu mam na myśli dwie tenisistki i ich partnerów. Pierwszą parę tworzy liderka światowego rankingu tenisistek Caroline Wozniacki i Rory McIrloy golfista uznawany za przyszłość tej dyscypliny, znajdujący się w gronie najlepiej zarabiających sportowców na świecie. Drugą para to numer cztery w rankingu WTA, triumfatorka turniejów wielkoszlemowych, Maria Szarapowa i jej narzeczony, koszykarz grający w NBA w zespole New Jersey Nets Sasha Vujacic.

Trzeba zatem powiedzieć, że termin WAGs staje się w coraz mniejszym stopniu anonimowy i zarówno osoby interesujące się sportem jak i show biznesem powinny go wpisać na stałe do swojego słownika. Przedstawiłam w powyższym tekście tylko kilka par, z wagsowego świata jednak gwarantuję, że jest ich zdecydowanie więcej, a to grono z pewnością będzie się poszerzać.

Jedno jest pewne wartość marketingowa wymienionych postaci jest ogromna, a w momencie kiedy zaczynają tworzyć pary zwiększa się jeszcze bardziej. Zawodnicy są rozpoznawalni już nie tylko w sportowym światku, i na odwrót. Nie wiem czy jest to korzystna sytuacja dla obu stron, ale na pewno nic jej nie odwróci. Po prostu sportowcy i ich najbliżsi stali się osobami publicznymi. Dlatego nie zdziwmy się kiedy na stronach dziennika sportowego, czy w wydarzeniach sportowych zobaczymy stadionową pogoń fotoreporterów nie za zawodnikiem ale z modelką, piosenkarką etc. Po prostu sportowo- show biznesowo -medialna machina z czasem będzie napędzała się coraz bardziej.

Jolanta Temporale

Źródła:
www.models.com
www.forbes.pl
www.wtatennis.com
www.nba.com
www.nytimes.com

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry