Frontman zespołu Heavy D & The Boyz nie żyje

AKTUALNOŚCI, MUZYKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

Przykra wiadomość dla wszystkich fanów rapu – popołudniu, 8 listopada w Los Angeles, zmarł lider grupy Heavy D & The Boyz. Miał 44 lata.

Jego prawdziwe imię i nazwisko to Dwight Myers. Raper był z pochodzenia Jamajczykiem, ale dorastał w Nowym Jorku. Swój pierwszy hit o tytule „Living Large” wylansował już w 1987 roku jako niespełna 20stoletni chłopak. Artysta był jednym z najbardziej znanych i lubianych reprezentantów nowojorskiej sceny hip-hopowej.

Współpracował z wieloma sławami takimi jak DJ Premier, Nas, Marley Marl czy Pete Rock. W 1991 roku miał także okazję rapować w utworze „Jam” Michaela Jacksona. Lider formacji Heavy D & The Boyz był artystą wszechstronnym – można było go oglądać także na dużym ekranie. Ostatni film o tytule „Tower Heist”, gdzie zagrał epizodyczną rolę wchodzi do kin już w nadchodzący weekend.

W listopadowe popołudnie Myers zasłabł pod swoim domem i chociaż natychmiast wezwano karetkę, niestety nie udało się go uratować. Najprawdopodobniej przyczyną zgonu były powikłania po ostatnio przebytym, ostrym zapaleniu płuc.

Olga Pisklewicz

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry