Siatkówka: Polacy wyruszyli na PŚ

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SIATKÓWKA, SPORT

Reprezentacja Polski siatkarzy wyleciała w poniedziałek rano na Puchar Świata do Japonii. Przed Polakami najtrudniejszy turniej w sezonie. W ciągu nieco ponad dwóch tygodni rozegrają aż 11 meczów. Na pokładzie samolotu znalazł się także Bartosz Kurek, którego występ w PŚ stanął pod znakiem zapytania, kiedy to w ostatniej ligowej kolejce przyjmujący Skry Bełchatów nabawił się kontuzji pleców.

stock.xchng


Siatkarzowi udało się jednak powrócić do zdrowia i dzięki temu kibice w Polsce będą mogli zobaczyć gwiazdę kadry w akcji. Ostatnim sprawdzianem biało-czerwonych przed turniejem w Japonii były dwa mecze z reprezentacją Czech rozegrane w ostatni weekend. Pierwszy z nich Polacy wygrali 3:0, w drugim ulegli Czechom 2:3.

Dzięki tym spotkaniom trener Andrea Anastasi mógł sprawdzić wszystkich zawodników, którzy pojawili się na zgrupowaniu w Spale. Polacy zainaugurują udział w Pucharze Świata meczem z reprezentacją Kuby w niedziele 20 listopada. Japoński turniej będzie pierwszą szansą na zdobycie kwalifikacji do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Bezpośredni awans na tą imprezę uzyskają trzy najlepsze zespoły w PŚ.

Jolanta Temporale

Źródła:
www.siatka.org
www.przegladsportowy.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry