To i owo o: Dopalacze

AKTUALNOŚCI, POLSKA, STYL ŻYCIA, ZDROWIE I URODA

Mimo, iż uległy delegalizacji wcale nie zniknęły. Wciąż cieszą się ogromną popularnością, młodzi kupują na potęgę, zażywają a potem… często nieodpowiedzialna zabawa kończy się w szpitalach. Mimo iż takich przypadków jest mniej niż przed delegalizacją, to jednak wciąż do szpitali napływają nowe ofiary. Najczęściej ten problem dotyka młodych ludzi, pod opiekę lekarską trafiają nawet nastolatki.

stock.xchng

Dopalacze porównywane są do normalnych narkotyków. Młodzi uczą się jak je stosować, by osiągnąć pożądany stan, ale nie przedawkować. Jednak jak wiemy nie zawsze im się to udaje. Dopalacze mimo iż zakazane są ogólnie dostępne. Ktoś, kto chce je zdobyć, bez problemu to zrobi. Choćby za pośrednictwem sklepów internetowych, które po wpisaniu w wyszukiwarkę pożądanego słowa okazują swój bogaty asortyment.

Jak mów Jan Bodnar, rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego, całkowita kontrola sprzedaży internetowej jest na tą chwilę niemożliwa, gdyż do tego potrzebna jest współpraca prawna na terenie całej Unii Europejskiej. Możemy więc podejrzewać, że zbyt prędko to nie nastąpi. Walka z narkotykami, a w tym z dopalaczami trwa, jednak nie jest pozbawiona luk, przez które przeciśnie się ten, kto tego pragnie.

W tym miejscu można tylko apelować do rodziców, by kontrolowali swe dzieci pod tym względem oraz o rozsądek do tych, którzy już biorą, bądź handlują, by nie niszczyli życia innym. Bowiem pozornie niewinna zabawa, może mieć tragiczne skutki.

M.Kałuża

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry