Kolejne starcie o Orła

AKTUALNOŚCI, EURO 2012, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT

Orzeł na koszulkach reprezentacji Polski wywołuje coraz więcej emocji. Niektórzy zaczynają go bronić jak niepodległości. Okazuje się, że jest szansa aby wrócił on na koszulki piłkarzy jeszcze przed wiosennymi meczami kadry.
Rozwiązaniem problemu nie jest bynajmniej naszycie Orła na już istniejące koszulki jak, w którymś z wywiadów żartobliwie sugerował Michał Listkiewicz. Bynajmniej PZPN także nie zmienił swojego zdania na temat konieczności wyżywienia związku za pieniądze płynące z koszulek. Jak w takim razie postanowiono uporać się z tym problemem?

stock.xchng

25 listopada ma mieć miejsce kolejny zjazd PZPN. Grupa delegatów z Dolnego Śląska zamierza do punktu obrad wprowadzić kwestię związaną z godłem Polski na koszulkach reprezentacji seniorów. Wg. statutu PZPNu to właśnie Zjazd czyli Walne Zgromadzenie jest najwyższą władzą w związku i każdej decyzji, która zostanie podczas niego podjęta prezez Gzegorz Lato musi się bezwględnie podporządkować. W razie gdyby uchwała o przywróceniu orzełka na trykoty reprezentacji została przyjęta to prezes Lato będzie musiał ponownie je tam umieścić.

Delegaci dolnośląscy oczywiście na razie nabierają wody w usta i nie chcą nic ujawniać. Wiąże się to z tym, że prawnicy związkowi zrobią wszystko, żeby storpedować tę akcję, a sam pomysł zdusić w zarodku. Dolnośląscy delegaci pokazali jednak w przeszłości, że potrafią być twardo walczącą opozycją i dlatego kibice mogą mieć nadzieję na zmienienie wyglądu tak znienawidzonej przez nich koszulki.

Teraz pozostaje tylko czekać do dnia zjazdu. Wtedy to na pewno usłyszymy także ciekawą i barwną odpowiedź Zbigniewa Bońka na politkę PZPN, a także dowiemy się co dalej z Orłem.

Michał Buczek

Źródło: www.eurosport.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry