Najszybciej rozwijająca się aplikacja na Facebooku, daje do myślenia

AKTUALNOŚCI, INTERNET, POLSKA, SOCIAL MEDIA, ŚWIAT

Strona „Take this Lollipop” to interaktywne wideo stworzone specjalnie na potrzeby święta Halloween. Choć święto „straszenia” już dawno za nami, wideo nadal robi furorę w Internecie – stając się tym samym najszybciej rozwijając się aplikacją na Facebooku, obecnie ma ona już 10.131.104 fanów.

Pod udzieleniu zezwolenia na udostępnienie swoich danych aplikacji, mamy okazję zobaczyć dość przerażający filmik, który wykorzystuje nasze dane . Należy dodać , że znakiem aplikacji jak i jej nazwa nawiązują do lizaka w, którym zatopiona jest żyletka – z ciekawości, klikasz na żyletkę i przenosisz się do obskurnego pokoju gdzie … (tutaj nie będziemy zdradzać zakończenia, jeśli masz ochotę zobaczyć co stanie się potem zobacz: http://www.takethislollipop.com/).

Twórcą aplikacji jest Jason Zada, który stworzył ją w zaledwie cztery tygodnie i jak sam mówi : „Chciałem tylko przestraszyć ludzi. To rodzaj horroru, który nie ma krwi, wnętrzności , ale nie chcielibyśmy, żeby nasze informacje były wykorzystywane przez takie osoby.” Aplikacja wywołała także dyskusję na temat bezpieczeństwa na Facebooku oraz nieuwadze użytkowników co do udostępniania swoich danych.

Ogromna liczba osób, kliknęła na ikonę aplikacji nie zdając sobie sprawy czym jest. Na szczęście była to tylko forma zabawy halloweenowej, ale gdyby ktoś rzeczywiście chciał ukraść nasze dane, to czy udostępnilibyśmy je równie szybko? Aplikacji jak i użytkowników broni Zada, który twierdzi, że Facebook jest w gruncie rzeczy bezpiecznym miejscem, ponieważ każdy użytkownik ma możliwość kontrolowania udostępnianych informacji.

Zadanie dla odważnych: zagrajcie i napiszcie jaka jest wasza opinia o „Take this Lollipop”.

A.Ozimek

Źródło:
http://www.takethislollipop.com/

Powiązane wpisy

  • Minibit

    Odjazdowe 🙂 Naprawdę warto 🙂


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry