Nieśmiertelni najchętniej oglądani – „Immortals: Bogowie i herosi”

AKTUALNOŚCI, FILM, POLSKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

Po „300” i „Starciu Tytanów” amerykańscy filmowcy przygotowali dla nas kolejną mitologiczną opowieść. „Immortals: Bogowie i herosi” znajdują się na pierwszym miejscu w rankingu Box Office w USA. Od premiery w ostatni piątek, film obejrzało ponad 32 mln widzów.

Mit o Tezeuszu walczącym z Minotaurem znamy wszyscy ze szkoły. Twórcy filmu postanowili jednak nieco tę opowieść ubarwić i pokazać ją szerszej publiczności. Mamy tu do czynienia z czasami zamierzchłymi, kiedy wojna pomiędzy Bogami i Tytanami dawno się zakończyła.

Panowanie Bogów zostaje jednak wystawione na próbę, kiedy żądny władzy nad ludzkością król Hyperion zagarnia kolejne ziemie Grecji. Poszukuje on mitycznego Łuku Aresa, który ma mu dać władzę nad światem. Bogowie poszukują godnego obrońcy, a ich wybór pada na prostego człowieka imieniem Tezeusz. W jego rękach spoczywa los nie tylko Bogów, ale i całej ludzkości.
W głównych rolach oglądamy gwiazdy takie jak: Mickey Rourke, Freida Pinto, John Hurt i nieznany dotąd amerykańskiej publiczności Henry Cavill („Dynastia Tudorów”), którego wkrótce zobaczymy również w roli Supermana w „Man of Steel”.
„Immortals” warto zobaczyć choćby ze względu na niesamowite efekty specjalne, ciekawą fabułę i wspaniałe kreacje aktorskie. Przeciwnicy technologii 3D nie będą jednak zadowoleni, bo film pokazywany jest tylko w trójwymiarze. Cierpliwi jednak na pewno zaczekają na wydanie dvd. Pozostałym polecamy przełamać lody i wybrać się do kina, bo naprawdę jest co oglądać.

Ewa Gazda

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry