Smuda zdradza nazwiska pewniaków

AKTUALNOŚCI, EURO 2012, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT, ŚWIAT

Franciszek Smuda przed meczem z Włochami udzielił ciekawej wypowiedzi dla niemieckiego magazynu Kicker. Wypowiada się w nim głównie na temat polskich reprezentantów grających w Bundeslidze, a także o pewniakach do wyjazdu na EURO.

Smuda zapytany o polskich zawodników występujących na co dzień w lidze niemieckiej w pierwszej kolejności skupił się na Kubie Błaszczykowskim. Zdaniem trenera Kuba jest niekwestionowanym liderem kadry i będzie jej kapitanem nawet jeśli będzie miał problemy w klubie.

Kolegów kapitana reprezentacji z Dortmundu trener nazwał bardzo silnymi punktami zespołu. Dziennikarze Kickera postanowili zapytać go jeszcze o to czy ma już jakiś pewniaków na EURO 2012. Trener wymienił oczywiście trio z Borussi, ale już kolejne podane nazwiska mogą budzić skrajne emocje i zwątpienie.

Otóż Smuda zasugerował, że pewni gry podczas mistrzostw są także zawodnicy 1.FC Koeln czyli Adam Matuszczyk i Sławomir Peszko. Miejmy nadzieję, że była to czysta kurtuazja bo obaj zawodnicy mają wielkie problemy z regularną grą w klubie.

Selekcjoner podkreślił też, że ważnymi osobami w kadrze są Rafał Murawski, Dudka i Fabiański. Pewny gry na EURO nie może za to być Eugen Polanski, który musi walczyć o miejsce z pewniakami trenera.

Po obejrzeniu meczu Polski z Włochami muszę przyznać, że miejsce w kadrze na EURO należy się, z wymienionych zawodników, tylko Łukaszowi Piszczkowi i Robertowi Lewandowskiemu. Po ich grze widać, że regularnie występują w silnym klubie i to popłaca. W jakiej formie był Błaszczykowski wszyscy widzieli, ale Kuba jest zawodnikiem z charakterem, który jest tej kadrze potrzebny.

Jeśli zaś chodzi o Murawskiego to jego występ mógł przejść niezauważony gdyż Murawski, który ponoć miał rozgrywać był kompletnie niewidoczny. Jak tak dalej pójdzie to Smuda na EURO z czystym sumieniem będzie mógł powołać tylko dwóch zawodników z pola.

Michał Buczek

Źródło: Kicker/Sport.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry