Trudniejszy egzamin na prawo jazdy?

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, MOTORYZACJA, POLSKA, PRZEPISY PRAWNE

Egzamin na prawo jazdy, dla jednych zmora dla drugich przepaść. Przepisy regulujące ten egzamin niedługo ulegną zmianie, bo już 11 lutego 2012r. Zmianie ulegnie system pytań i odpowiadania na nie. W obecnym czasie przyszły kierowca ma 25 min, aby odpowiedzieć na 18 pytań z 400 schematycznych.

stock.xchng


Kierowca na drodze ma znacznie mniej czasu na podjęcie decyzji, więc aby egzaminowanemu wyuczyć prawidłowe reakcje na odpowiedz na 20 pytań egzaminowany będzie miał 3 min 20s, czyli 10 s na każde z nich. W 12 z nich przedstawione zostaną filmy z konkretnymi sytuacjami na drodze. 12 to liczba pytań dodatkowych.

Wszystkie pytania będą posiadały tylko jedną prawidłową odpowiedź a nie jak do tej pory 2 lub 3 prawidłowe odpowiedzi. Zmianie ulegnie również punktacja. Zależnie od wagi pytania będzie można uzyskać od jednego do trzech punktów. Aby zdać egzamin potrzebne będzie 91% dobrych odpowiedzi, czyli 68 z 74 możliwych punktów. Baza zawierać będzie 1200 pytań. Nieopłacalne staje się uczenie się ich wszystkich na pamięć.

M.Kałuża

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry