Mini iPad – czy Apple boi się Amazon?

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, MOBILE, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

W ciągu ostatnich kilku tygodni w mediach pojawiało się dużo wiadomości na temat nowych wersji Kindle Amazona, które mają zrewolucjonizować rynek e-czytników i tabletów. W wielu entuzjastycznych recenzjach, pojawiało się stwierdzenie, że Kindle Fire będzie godnym przeciwnikiem dla iPada. Okazuje się, jednak że Apple nie poprzestanie na jednej linii iPadów a w planach ma wypuszczenie na rynek iPadów mini. Apple prowadziło rozmowy z LG na temat nowego, mniejszego wyświetlacza do iPada.


Wyciek na temat tych rozmów, zawierał również stwierdzenie, że transakcja miałby polegać na dostarczeniu przez LG wyświetlaczy do 7,3 – calowych iPadów od 2012 do 2016 roku. Pogłoski o tej transakcji oparte są na (rzekomym) źródle z kręgu kontrahentów Apple. Jednak nie są to pierwsze pogłoski o planowanym pojawieniu się na rynku mniejszej wersji iPada. Poprzednie informacje pochodziły od analityków rynku, którzy prześledzili obecne tendencje w firmie Apple. Sukces iPad Mini (lub Nano, dokladna nazwa nie jest jeszcze znana), nie zależałby od jego rozmiaru, ale od ceny.

Dlaczego konsument miałby przepłacać kiedy już na rynku może dostać tańsze tablety Amazona? Wiadomości te nie są oczywiście oficjalne, dlatego należałoby poddać w dyskusję w ogóle plan wprowadzania na rynek takiego produktu. Do czego miałby służyć? Skoro można zaryzykowac stwierdzenie, ze iPod Touch spełnia część funkcji iPada, po co Apple miałby wypuszczać na rynek kolejną lśniącą zabawkę – z takimi samymi parametrami, ale z ekranem mniejszym o kilka cali?

A.Ozimek

Źródło:Geek

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry